Jak wymienić baterie w Testerze Owulacyjnym ze śliny Afrodyta

Zasilanie oświetlenia mikroskopu – BATERIE

Oświetlenie mikroskopu zasilane jest przez 2 sztuki standardowych baterii GP A76 /stosowanych min do elektronicznych termometrów klinicznych, zegarków elektronicznych , kalkulatorów/. 
W przypadku gdy oświetlenie przestanie działać – zaleca się dokonać wymiany baterii w wyspecjalizowanych jednostkach np. u zegarmistrza. 
Wymiana baterii polega na : ostrożnym wypchnięciu od wewnątrz z tubki elementu który świeci, /należy to uczynić przy pomocy przyrządu bez ostrego zakończenia aby nie uszkodzić diody/ dzięki temu uzyskamy dostęp do baterii. Przy całym procesie wymiany baterii należy uważnie trzymać tester aby żadne elementy nie wypadły gwałtownie i np. nie uległy uszkodzeniu przy upadku na podłogę.

WYMIANA BATERII W AFRODYTA TESTER OWULACYJNY

, Jak wymienić baterię

1. Wyciągnij czarny element optyczny (soczewkę) z białej tulei.

, Jak wymienić baterię

2. Bateria znajduje się na spodzie tulei. Wypchnij czarny element z baterią za pomocą tępej strony ołówka.

, Jak wymienić baterię

3. Po wypchnięciu elementu podświetlającego, możemy przystąpić do wymiany baterii zanjdujących się we wnętrzu. Najpierw zdejmij czarną pokrywkę.

, Jak wymienić baterię

4. Następnie odchylamy płytkę z diodą do góry i wyciągamy znajdujące się tam bateryjki.

5.  Wymieniamy bateryjki, stroną oznaczoną symbolem minus „-„ do góry. Zamykamy całość płytką z diodą i nakładamy czarną pokrywkę. Tak zamknięty element podświetlający umieszczamy ponownie w białej tulei wsuwając ostrożnie od dołu. 

Translate »