Najczęściej zadawane pytania o Afrodyta Testerze Owulacyjnym ze śliny
Czy powinnam zacząć używać AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny tylko na krótko przed spodziewaną owulacją?
Jeśli twoje cykle miesiączkowe nie są regularne i nie jesteś pewna, kiedy możesz spodziewać się owulacji, zalecamy stosowanie AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny codziennie, abyś poznała swój cykl miesiączkowy oraz procesy zachodzące w twoim ciele. Chociaż książkowy cykl miesiączkowy wynosi 28 dni z owulacją występującą w 14 dniu, wiele kobiet odbiega od tego modelu. Niektóre twoje cycle mogą być dłuższe, inne krótsze a także dzień wystąpienia owulacji może różnić się w zależności od cyklu. Czasami owulacja może w ogóle nie wystapić, co też jest całkowicie normalnym zjawiskiem.
Czy wyświetlany w mini mikroskopie AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny obraz powinien zajmować całe szkiełko mikroskopowe?
Jeśli próbkę śliny (lub śluzu szyjkowego) rozmieściłaś na całym szkiełku mikroskopowym, wówczas oglądany obraz powinien także zajmować całe szkiełko mikroskopowe. Najważniejsze, abyś próbkę śliny(lub śluzu szyjkowego) umieściła równomiernie na szkiełku mikroskopowym. Jeśli umieścisz ślinę tylkona części szkiełka mikroskopowego, wówczas na tylko tej części zobaczysz obraz. Jeśli masz już wprawę i jesteś w stanie odpowiednio zinterpretować widziany obraz, to wystarczy.
Jak długo mogę używać AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny?
Twój AFRODYTA Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny jest przeznaczony do wielokrotnego codziennego użytku. Jego żywotność wynosi 24 miesiące od daty pierwszego użycia przy stosowaniu go nieprzerwanie każdego dnia. Jedyne, co niekiedy należy wymienić, to standardowe baterie w oświetleniusoczewki.
Ile śliny powinnam umieścić na szkiełku mikroskopowym?
Próbka twojej śliny (lub śluzu szyjkowego) powinna zajmować całe szkiełko mikroskopowe. Generalnie wystarczy kilka kropel śliny, ale należy unikać pojawienia się tzw. bąbelków. Następnie należy odczekać przynajmniej 5 minut, aby ślina dokładnie wyschła. Jeśli nie jest jeszcze sucha po 15 minutach, oznacza to, że umieściłaś za dużą ilość śliny, natomiast jeśli jest sucha za mniej niż 5 minut, oznacza to, że może jej być za mało.
Jeśli pozostawię niezmytą próbkę śliny na szkiełku mikroskopowym AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny i obejrzę ja jeszcze raz, ale później w ciągu dnia, zobaczę inny obraz. Który zatem obraz jest poprawny?
Obraz, który widzisz po około 5 – 10 minutach wyschnięcia próbki, jest prawidłowy. Próbka po dłuższym czasie niż 15 minutach może zostać zanieczyszczona i odczyt będzie niedokładny.
Nie pojawia mi się obraz pokazujący fazę przejściową i płodną, tzn. „paprotki” w różnych ilościach. Czy każdej kobiecie pojawia się obraz „paprotek”?
Należy upewnić się, że ślina dobrze wyschła a ostrość została odpowiednio ustawiona. Obraz przypominający paprotki pojawia się u większości kobiet, a jest to związane z krystalizacją śliny i estrogenami w niej zawartymi. Niemniej jednak, w zależności od stężenia estrogenów, obraz przypominający paprotki może się nieco różnić od tego modelowego. W rozróżnieniu poszczególnych faz należy zwrócić uwagę na gęstość i zmiany w obrazie skrystalizowanej śliny, która może przypominać paprocie, pióra czy mróz na szybie, a im większe i gęstsze ich nagromadzenie, tym bliżej do fazy płodnej. Rozróżnianie poszczególnych faz wymaga czasami pewnej wprawy, a więc pierwszy cykl najlepiej potraktować jako cykl treningowy.
Dlaczego przez cały czas widzę tylko obraz kształtem przypominający paprocie?
Kryształki śliny w formie paproci będziesz widzieć nieprzerwanie przez cały czas, jeśli poziom estrogenu utrzymuje się u ciebie cały czas na wysokim poziomie. Taka sytuacja może wystąpić w wyniku stosowania lekarstw, infekcji lub ciąży. Wówczas utrzymujący się wysoki poziom estrogenu naturalnie spowoduje powstawanie obrazu skrystalizowanej śliny kształtem przypominającej paprocie. Możesz sprawdzić swój poziom estrogenu u lekarza poprzez wykonanie prostego testu z krwi.
Dlaczego przez cały czas widzę tylko obraz kształtem przypominający kropki?
Upewnij się, że stosowałaś AFRODYTĘ Smart oraz aplikację przez co najmniej jeden cykl. Obraz z kształtami przypominającymi kropki pojawia się przez cały czas, jeśli występuje u ciebie naturalnie niski poziom estrogenów lub inne hormony mogą mieć wpływ na formowanie się kryształków śliny. Nie oznacza to, że nie możesz mieć dziecka. Możesz sprawdzić swój poziom estrogenów u lekarza poprzez wykonanie prostego testu z krwi.
Dlaczego widzę obraz paproci przed i w czasie menstruacji? Co to oznacza?
Obraz przypominający paprocie może pojawić się przed lub w czasie menstruacji, ale nie oznacza on owulacji. Nie jest możliwym zajść w ciążę, kiedy pojawia się miesiączka. Jeśli widzisz obraz przypominający paprocie, możesz to zignorować. Jeśli miesiączka trwa krótko, faza przejściowa może pojawić się już na krótko po zakończeniu menstruacji. Zaleca się wówczas używać Afrodyty przynajmniej przez 1 pełen cykl, aby nauczyć się odróżniać pojawiające się obrazy w czasie cyklu.
Używałam AFRODYTY przez cały miesiąc, ale jeszcze nie zobaczyłam żadnych obrazów przypominających kształtem paproć. Co robię nie tak?
Jeśli nie widzisz żadnych obrazów, upewnij się, że używasz AFRODYTY poprawnie i zgodnie z instrukcją użytkowania. Jeśli przez cały miesiąc widzi tylko obraz kropek, upewnij się, że twoja ślina wyschła całkowicie na soczewce, zanim obejrzysz obraz za pomocą AFRODYTY. Obraz skrystalizowanej śliny w formie paproci będzie widoczny wyłącznie po całkowitym wyschnięciu śliny. Jeśli masz naturalnie niski poziom estrogenów, AFRODYTA może nie wychwycić u ciebie zwiększonego poziomu estrogenów wskazującego na zbliżającą się owulację. Nie oznacza to, że nie występuje u ciebie owulacja. Możesz sprawdzić swój poziom estrogenów u lekarza poprzez wykonanie prostego testu z krwi.
Dlaczego widzę wyłącznie obraz charakterystyczny dla fazy przejściowej w czasie około-owulacyjnym (kształty przypominające zarówno paprocie jak i kropki)? Paprocie nigdy nie zakrywają całej soczewki.
Każda kobieta ma inny poziom estrogenów. To jest normalne zjawisko, że niektóre kobiety będą widzieć paprocie na całym szkiełku w czasie owulacji, a niektóre zobaczą tylko kilka paproci. Nie oznacza to wcale, że owulacja nie występuje. AFRODYTA wymaga osiągnięcia pewnego poziomu estrogenów, aby mógł się pojawić obraz skrystalizowanej śliny kształtem przypominającej liście paproci. Jeśli widzisz obraz fazy przejściowej (paprocie nie pokrywają całej soczewki) przed lub po czasie, kiedy powinna wystąpić owulacja, może to oznaczać, że to jest właśnie dzień twojej owulacji. W takim przypadku należy monitorować swój cykl przez dłuższy czas, aby poznać swój cykl.
Widzę obrazy paproci po owulacji. Czy występuje u mnie owulacja więcej niż jeden raz w cyklu?
Nie, owulacja występuje tylko jeden raz w trakcie cyklu. Niektóre kobiety mogą zobaczyć obraz fazy przejściowej lub obrazy paproci w ciągu pierwszych dni po owulacji lub na krótko przed zbliżającą się lub w trakcie miesiączki. Jest to normalne zjawisko, które informuje, kiedy wystąpi owulacja lub że właśnie wystąpiła.
Jak czyścić AFRODYTA Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny?
Przed każdym użyciem Testeru Owulacyjnego Afrodyta należy dokładnie wyczyścić szkiełkomikroskopowe za pomocą wilgotnej bawełnianej szmatki, najlepiej nasączonej alkoholem.
Czy palenie papierosów/ guma do żucia/umycie zębów przed nałożeniem śliny mają wpływ na obraz w AFRODYTA Testerze Owulacyjnym / Teście Owulacyjnym ze śliny?
Tak, generalnie wszystko co włożysz do ust może mieć wpływ na jakość twojej śliny. Dlatego najlepiejstosować AFRODYTA Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny rano po przebudzeniu, lub po co najmniej godzinie od spożytego posiłku, itd. Alternatywą może być użycie śluzu szyjkowego.
Co należy zrobić, jak przestanie działać lampka?
Oświetlenie mikroskopu zasilane jest przez 2 sztuki standardowych baterii GP A76 /stosowanych min do elektronicznych termometrów klinicznych, zegarków elektronicznych , kalkulatorów/.
W przypadku gdy oświetlenie przestanie działać – zaleca się dokonać wymiany baterii w wyspecjalizowanych jednostkach np. u zegarmistrza.
Wymiana baterii polega na : ostrożnym wypchnięciu od wewnątrz z tubki elementu który świeci, /należyto uczynić przy pomocy przyrządu bez ostrego zakończenia aby nie uszkodzić diody/ dzięki temuuzyskamy dostęp do baterii. Przy całym procesie wymiany baterii należy uważnie trzymać tester abyżadne elementy nie wypadły gwałtownie i np. nie uległy uszkodzeniu przy upadku na podłogę. JAK WYMIENIĆ BATERIĘ – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Masz pytanie?
Nasi doradcy chętnie odpowią na każde Twoje pytanie