Jak interpretować obraz, jaki widzisz w Testerze Owulacyjnym ze śliny Afrodyta

Jak interpretować obraz w Testerze Owulacyjnym Afrodyta

 

Tester Owulacyjny Afrodyta jest urządzeniem do samodzielnego stosowania.

UWAGA: Aby uniknąć niepoprawnej interpretacji w odczycie, przed nałożeniem nowej próbki śliny, należy ZAWSZE wyczyścić dokładnie soczewkę Testeru Owulacyjnego Afrodyta mokrą ściereczką lub wacikiem, najlepiej nasączonych alkoholem. 

Na jakość próbki śliny może mieć wpływ palenie, alkohol i spożywanie posiłków. Dlatego zaleca się użycie śliny do testu rano po przebudzeniu przed myciem zębów, lub ewentualnie co najmniej godzinę po wykonaniu powyższych czynności. Alternatywą może być użycie śluzu szyjkowego.

 

 

Bardzo ważne: porównaj obraz, który widzisz w mikroskopie z tym poniżej

faza niepłodna, Interpretacja obrazu

 

KONSERWACJA: Tester Owulacyjny Afrodyta jest przeznaczony do codziennego użytku i nie wymaga specjalnej konserwacji. Należy unikać nadmiernego kurzu i wysokiej temperatury. Baterie oświetlenia mikroskopu – standardowe, łatwe do wymiany. ZOBACZ

 

MINI MIKROSKOP AFRODYTA PRZEZNACZONY JEST DO

POMOCY W OKREŚLENIU DNI PŁODNYCH I OWULACJI

ORAZ DNI NIEPŁODNYCH. PRODUCENT I/LUB

DYSTRYBUTOR NIE JESTODPOWIEDZIALNY ZA ŻADNE

STRATY LUB SZKODY WYNIKAJĄCE Z NIEPRAWIDŁOWEJ

INTERPRETACJIWYNIKÓW TESTU.

Pamietaj, że u każdej kobiety obraz powstały na szkiełku mikroskopowym może się trochę różnić. Zapoznaj się z poniższymi dodatkowymi zdjęciami referencyjnymi.

faza niepłodna, Interpretacja obrazu

Faza niepłodna

W czasie dni niepłodnych, czyli przed i po owulacji , gdy poziom estrogenów jest niski, na szkiełku mikroskopowym widać tylko bezkształtne punkty.

faza niepłodna, Interpretacja obrazu
faza niepłodna, Interpretacja obrazu
faza niepłodna, Interpretacja obrazu

Dni płodne - Faza przejściowa

Wraz  ze wzrostem poziomu estrogenów w cyklu miesiączkowym, na szkiełku mikroskopowym zauważymy gdzie-nie-gdzie powstające struktury przypominające liście paproci. Może ich być stosunkowo niewiele, niemniej jednak to nie ilość a ich obecność to sygnał, że zaczęły się dni płodne (tzw. faza przejściowa przedowulacyjna) i owulacja powinna wystąpić za ok. 3-4 dni.  

Struktury “paproci” zanikają ok. 2 -3 dni po owulacji (tzw. faza przejściowa poowulacyjna), kiedy poziom estrogenów drastycznie spada. 

faza niepłodna, Interpretacja obrazu
faza niepłodna, Interpretacja obrazu

Owulacja

Na krótko przed owulacją, poziom estrogenów jest tak wysoki, że kryształki śliny o kształcie paproci będą widoczne na całym prawie całym szkiełku mikroskopowym. Taki obraz wskazuje, że owulacja albo się już rozpoczęła lub wkrótce nastąpi w ciągu ok. 24-48 godzin. 

Struktury te mogą przybierać też inne kształty, tj.: żyłki  liścia, płatki śniegu, pajęczą sieć a nawet mrozu na  szybie  okiennej.

Translate »