INFOLINIA: 883 94 94 94

Najczęściej zadawane pytania o AFRODYTA Testerze Owulacyjnym / Teście Owulacyjnym ze śliny


Czy powinnam zacząć używać AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny tylko na krótko przed spodziewaną owulacją?

Jeśli twoje cykle miesiączkowe nie regularne i nie jesteś pewna, kiedy możesz spodziewać się owulacji, zalecamy stosowanie AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny codziennie, abyś poznała swój cykl miesiączkowy oraz procesy zachodzące w twoim ciele. Chociaż książkowy cykl miesiączkowy wynosi 28 dni z owulacją występującą w 14 dniu, wiele kobiet odbiega od tego modelu. Niektóre twoje cycle mogą być dłuższe, inne krótsze a także dzień wystąpienia owulacji może różnić się w zależności od cyklu. Czasami owulacja może w ogóle nie wystapić, co też jest całkowicie normalnym zjawiskiem.

Czy wyświetlany w mini mikroskopie AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny obraz powinien zajmować całe szkiełko mikroskopowe?

Jeśli próbkę śliny (lub śluzu szyjkowego) rozmieściłaś na całym szkiełku mikroskopowym, wówczas oglądany obraz powinien także zajmować całe szkiełko mikroskopowe. Najważniejsze, abyś próbkę śliny (lub śluzu szyjkowego) umieściła równomiernie na szkiełku mikroskopowym. Jeśli umieścisz ślinę tylko na części szkiełka mikroskopowego, wówczas na tylko tej części zobaczysz obraz. Jeśli masz już wprawę i jesteś w stanie odpowiednio zinterpretować widziany obraz, to wystarczy.


Jak długo mogę używać AFRODYTA Testeru Owulacyjnego /
Testu Owulacyjnego ze śliny
?

Twój AFRODYTA Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny jest przeznaczony do wielokrotnego codziennego użytku. Jego żywotność wynosi 24 miesiące od daty pierwszego użycia przy stosowaniu go nieprzerwanie każdego dnia. Jedyne, co niekiedy  należy wymienić, to standardowe baterie w oświetleniu soczewki.


Ile śliny powinnam umieścić na szkiełku mikroskopowym?

Próbka twojej śliny (lub śluzu szyjkowego) powinna zajmować całe szkiełko mikroskopowe. Generalnie wystarczy kilka kropel śliny, ale należy unikać pojawienia się tzw. bąbelków. Następnie należy odczekać przynajmniej 5 minut, aby ślina dokładnie wyschła. Jeśli nie jest jeszcze sucha po 15 minutach, oznacza to, że umieściłaś za dużą ilość śliny, natomiast jeśli jest sucha za mniej niż 5 minut, oznacza to, że może jej być za mało.

Jeśli pozostawię niezmytą próbkę śliny na szkiełku mikroskopowym AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny i obejrzę ja jeszcze raz, ale później w ciągu dnia, zobaczę inny obraz. Który zatem obraz jest poprawny?

Obraz, który widzisz po około 5 – 10 minutach wyschnięcia próbki, jest prawidłowy. Próbka po dłuższym czasie niż 15 minutach może zostać zanieczyszczona i odczyt będzie niedokładny.

Nie pojawia mi się obraz pokazujący fazę przejściową i płodną, tzn. „paprotki” w różnych ilościach. Czy każdej kobiecie pojawia się obraz „paprotek”?

Należy upewnić się, że ślina dobrze wyschła a ostrość została odpowiednio ustawiona. Obraz przypominający paprotki pojawia się u większości kobiet, a jest to związane z krystalizacją śliny i estrogenami w niej zawartymi. Niemniej jednak, w zależności od stężenia estrogenów, obraz przypominający paprotki może się nieco różnić od tego modelowego. W rozróżnieniu poszczególnych faz należy zwrócić uwagę na gęstość i zmiany w obrazie skrystalizowanej śliny, która może przypominać paprocie, pióra czy mróz na szybie, a im większe i gęstsze ich nagromadzenie, tym bliżej do fazy płodnej. Rozróżnianie poszczególnych faz wymaga czasami pewnej wprawy, a więc pierwszy cykl najlepiej potraktować jako cykl treningowy.
 

Jak czyścić AFRODYTA Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny?

Przed każdym użyciem Testeru Owulacyjnego Afrodyta należy dokładnie wyczyścić szkiełko mikroskopowe za pomocą wilgotnej bawełnianej szmatki, najlepiej nasączonej alkoholem.

Czy palenie papierosów/ guma do żucia/umycie zębów przed nałożeniem śliny mają wpływ na obraz w AFRODYTA Testerze Owulacyjnym / Teście Owulacyjnym ze śliny?

Tak, generalnie wszystko co włożysz do ust może mieć wpływ na jakość twojej śliny. Dlatego najlepiej stosować AFRODYTA Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny rano po przebudzeniu, lub po co najmniej godzinie od spożytego posiłku, itd. Alternatywą może być użycie śluzu szyjkowego.


Co należy zrobić, jak przestanie działać lampka?

Oświetlenie mikroskopu zasilane jest przez 2 sztuki standardowych baterii GP A76 /stosowanych min do elektronicznych termometrów klinicznych, zegarków elektronicznych , kalkulatorów/.
W przypadku gdy oświetlenie przestanie działać - zaleca się dokonać wymiany baterii w wyspecjalizowanych jednostkach np. u zegarmistrza.
Wymiana baterii polega na : ostrożnym wypchnięciu od wewnątrz z tubki elementu który świeci, /należy to uczynić przy pomocy przyrządu bez ostrego zakończenia aby nie uszkodzić diody/ dzięki temu uzyskamy dostęp do baterii. Przy całym procesie wymiany baterii należy uważnie trzymać tester aby żadne elementy nie wypadły gwałtownie i np. nie uległy uszkodzeniu przy upadku na podłogę.