INFOLINIA: 883 94 94 94

UJak używać AFRODYTA Testeru Owulacyjnego /
Testu Owulacyjnego ze śliny

 
INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny

 
   1. Zdejmij plastikowe zabezpieczenie mikroskopu.
 
  
 
2. Wyciągnij czarny element optyczny (soczewkę) z tulei.    


   
3. SOCZEWKA MIKROSKOPU W MIEJSCU GDZIE BĘDZIESZ NAKŁADAĆ PRÓBKI ŚLINY JEST ZABEZPIECZONA FOLIĄ. PRZED PIERWSZYM UŻYCIEM NALEŻY DELIKATNIE USUNĄĆ TO ZABEZPIECZENIE. AFRODYTA jest urządzeniem wielokrotnego użytku, dlatego przed każdym nałożeniem śliny proszę wyczyścić zewnętrzna stronę soczewki mikroskopu bawełnianą watką lub ściereczką z alkoholem.Umieść małą ilość śliny lub śluzu szyjkowego (bez bąbelków i nadmiaru) na soczewce mini mikroskopu.  

 
4. Włóż z powrotem mini mikroskop do tulei i załóż plastikowe zabezpieczenie. Zalecamy pozostawienie próbki śliny do wyschnięcia na co najmniej 5 minut, w zależności od wilgotności otoczenia. Jeśli widać, że próbka śliny nie wyschła załóż plastikowe zabezpieczenie i czekaj do czasuwyschnie całkowicie.
 

5 i 6. Zdejmij plastikowe zabezpieczenie i chwyć urządzenie jedną ręką używając kciuka i środkowego palca. Palcem wskazującym naciśnij i trzymaj biały przycisk na przeciwległej stronie tubki. Spowoduje to zaświecenie światła wewnątrz tubki. Drugą ręką ustawiaj ostrość obracając w prawo lub w lewo element mini mikroskopu z soczewką do chwilipróbka śliny będzie wyraźnie widoczna. Porównaj obraz który widzisz z podanymi poniżej.

INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny

Film instruktażowy


Okres płodności u kobiety trakcie cyklu miesiączkowego różni się z cyklu na cykl. Komórka jajowa dojrzewa w przybliżeniu w połowie cyklu, około 14 dnia poprzedzającego wystąpienie miesiączki. Statystycznie w cyklu miesiączkowym kobiety jest tylko około 5 - 6 dni płodnych, kiedy istnieje możliwość zajścia w ciążę.

Obliczanie okresu płodności przy wykorzystaniu metod tradycyjnych może być niedokładne zwłaszcza, kiedy kobieta ma nieregularne cykle.

Na szczęście specyficzne zmiany biologiczne zachodzące w organizmie kobiety mogą wskazywać dni płodne i niepłodne.

Często wyznacza się krzywą podstawowej temperatury ciała: w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego, krótko po rozpoczęciu miesiączki, temperatura jest niska, natomiast po uwolnieniu komórki jajowej, wzrasta.Zaobserwowano, że w czasie dni płodnych, ślina przypomina „paproć”, natomiast w ciągu dni niepłodnych można zobaczyć jedynie bezkształtne punktowe struktury. Wyniki tych obserwacji są znane naukowcom i specjalistom już od wielu lat.

W końcu opracowano miniaturowy mikroskopAFRODYTA Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny – który może z łatwością używać każda kobieta i za pomocą którego może sprawdzić swój status płodności w każdym miejscu i o każdej porze. Wystarczy TYLKO kilka kropel twojej śliny.

Ślina jest najbardziej dostępnym i najłatwiejszym do uzyskania płynem ustrojowym.
Niepotrzebne są skomplikowane testy na krew czy mocz. Struktura „paproci” pojawia się 3-4 dni przed owulacją i zanika 2-3 dni po owulacji.
Dni płodne trwają krócej niż jeden tydzień. Jeśli kobieta nie zamierza zajść w ciążę, powinna w tym okresie powstrzymać się od współżycia seksualnego lub stosować inne skuteczne metody antykoncepcyjne.

Natomiast bezkształtne punktowe struktury śliny wskazują dni niepłodne
 

Interpretacja odczytu obrazu w AFRODYTA Testerze Owulacyjnym /
Tescie Owulacyjnym ze śliny

AFRODYTA Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny  jest urządzeniem do samodzielnego stosowania.
Bardzo ważne: porównaj obraz, który widzisz w mikroskopie z tym poniżej

OBRAZ A:
Nie ma możliwości poczęcia dziecka
OBRAZ B:
Poczęcie dziecka możliwe jedynie w ciągu dni przedowulacyjnych, ale  tylko w 20-30%
OBRAZ C:
Duże prawdopodobieństwo poczęcia dziecka
OKRES NIEPŁODNY/
NIEOWULACYJNY
Bezkształtna punktowa struktura
1 – 3 DNI PRZED I PO OKRESIE PŁODNYM / OWULACJI (OKRES PRZEJŚCIOWY)
Małe uporządkowane struktury przypominające paproć wśród bezkształtnych punktowych struktur
OKRES PŁODNY/OWULACYJNY
Struktury przypominające paproć zakrywają część lub całe pole pomiarowe

UWAGA: Aby uniknąć niepoprawnej interpretacji w odczycie, przed nałożeniem nowej próbki śliny, należy ZAWSZE wyczyścić dokładnie szkiełko mikroskopowe (gdzie nakładamy ślinę) AFRODYTA Testeru Owulacyjnego / Testu Owulacyjnego ze śliny mokrą ściereczką lub wacikiem, najlepiej nasączonych alkoholem. 

UWAGA: Na jakość próbki śliny może mieć wpływ palenie, alkohol i spożywanie posiłków. Dlatego zaleca się użycie śliny do testu co najmniej godzinę po wykonaniu powyższych czynności. Alternatywą może być użycie śluzu szyjkowego.


KONSERWACJA: AFRODYTA Tester Owulacyjny / Test Owulacyjny ze śliny jest przeznaczony do codziennego użytku i nie wymaga specjalnej konserwacji. Należy unikać nadmiernego kurzu i wysokiej temperatury.
Zasilanie oświetlenia mikroskopu – BATERIE
Oświetlenie mikroskopu zasilane jest przez 2 sztuki standardowych baterii GP A76 /stosowanych min do elektronicznych termometrów klinicznych, zegarków elektronicznych , kalkulatorów/.
W przypadku gdy oświetlenie przestanie działać - zaleca się dokonać wymiany baterii w wyspecjalizowanych jednostkach np. u zegarmistrza.
Wymiana baterii polega na : ostrożnym wypchnięciu od wewnątrz z tubki elementu który świeci, /należy to uczynić przy pomocy przyrządu bez ostrego zakończenia aby nie uszkodzić diody/ dzięki temu uzyskamy dostęp do baterii. Przy całym procesie wymiany baterii należy uważnie trzymać tester aby żadne elementy nie wypadły gwałtownie i np. nie uległy uszkodzeniu przy upadku na podłogę.

WYMIANA BATERII W AFRODYTA TESTER OWULACYJNY:

1. Wyciągnij czarny element optyczny (soczewkę) z białej tulei.

 

2. Bateria znajduje się na spodzie tulei. Wypchnij czarny element z baterią za pomocą tępej strony ołówka.3. Po wypchnięciu elementu podświetlającego, możemy przystąpić do wymiany baterii zanjdujących się we wnętrzu. Najpierw zdejmij czarną pokrywkę..4. Następnie odchylamy płytkę z diodą do góry i wyciągamy znajdujące się tam bateryjki.

 

5.  Wymieniamy bateryjki, stroną oznaczoną symbolem minus „-„ do góry. Zamykamy całość płytką z diodą i nakładamy czarną pokrywkę. Tak zamknięty element podświetlający umieszczamy ponownie w białej tulei wsuwając ostrożnie od dołu. 

 
MINI MIKROSKOP AFRODYTA PRZEZNACZONY JEST DO POMOCY W OKREŚLENIU DNI OWULACJI / PŁODNYCH ORAZ NIEPŁODNYCH. PRODUCENT I/LUB DYSTRYBUTOR NIE JEST ODPOWIEDZIALNY ZA ŻADNE STRATY LUB SZKODY WYNIKAJĄCE Z NIEPRAWIDŁOWEJ INTERPRETACJI WYNIKÓW TESTU.


 


SONDA
Czy interpretacja wyników Afrodyta Testera Owulacyjnego na ¶linę może sprawiać trudno¶ci?

Tak
Nie